13 Haziran 2017 Salı

Babalar Günü İçin En İyi Hediye

Milliyet, 21 Haziran 1981

Babalar Günü, maalesef hiçbir zaman Anneler Günü kadar popüler olmadı. Ancak bunda babaların sevgiden çok otorite ile bağlantılı olmasında büyük pay var elbette.

Hürriyet, 15 Haziran 1984
Hürriyet'te 15 Haziran 1984'te yayımlanan ilan bugün benim gözüme kravat ve gömleğin sıkıcılığına atıfta bulunuyor gibi görünüyor.

Cross'un ilanında kullandığı sloganı genelleştirmek isterdim: Siz Babanızı Babalar Günü'nde Kalem ile Hatırlayın!

Milliyet, 14 Haziran 1985

Montblanc her zaman tıpkı Rolex gibi bir çeşit büyülü çekiciliğe sahip başka bir dünya markası. Logonun siyah rengi yine ağır babalara özgü ağırbaşlılığı simgeliyor sanki.


Hürriyet, 20.06.1987
Çizgilerin bulunduğu ilanlar hep etkileyici. Şimdiye kadar gördüğüm en güzel Cross ilanı. (Bu arada Cross dünyada Amerika'dan sonra en çok Türkiye'de satılıyormuş. Turgut Özal, Ulusa Sesleniş programında elindeki Cross'u birkaç neslin kalbine bıraktı galiba.)

Neyse, sözü uzatmayalım babalık/annelik zor zanaat. Kadıköy Kitap Günleri'nde çocuğu ile birlikte gelip kitaplara bakan babalar insana umut veriyor. Ülkemizin bilgili, kültürlü anne babalara çok ama çok ihtiyacı var.

Şimdiden babalar günü kutlu olsun.

6 yorum:

 1. Bu yıl kendime hediye alayım dedim kalemkutusundan scrikss 419 u 49 tl ye ve birde kaweco dolmakalem aldım gitti

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayırlı uğurlu olsun Ferdi Bey, KalemKutusu.com'a da bravo! Scrikss 419 için çok güzel fiyat.

   Ben başka bir siteden 75 liraya almıştım. :(

   Sil
 2. Çok sağolun ama zaten yanılmıyorsam bir yazınızda fiyat olarak 50 tl civarının bu kalem için ideal olduğunu söylemiştiniz bende hafızamda sabitlemişim fiyatı görününce kendime babalar günü hediyesi aldım

  YanıtlaSil
 3. Eskiden daha adil ve doğru mesajları olan reklamlar varmış. Net ve temiz reklamlar demek daha doğru.
  Tüm babalara nice evlatlarıyla uzun yıllar diyeyim.
  Scrikss 419 konusunda da benim gibi 79 TL. ye alanların nasıl hissettiği malumunuz. :((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bugün duyduğum bir hikaye ucuza yırttığımızı gösteriyor. Bir yerde 419 için 250 TL istenmiş.

   Sil
 4. Mont Blanc 1908 yılında Hamburg' da lüks kalem ve mürekkep üretmek için kurulmuş, sonradan bu ürünler arasına mücevher, saat gibi tüketim ürünlerini de eklemiş, asırlık firma. Ayrıca kalem sektörünün apple'lı diyebileceğiniz kadar tasarımını ve logosunu ön plana çıkartmış şirkettir. Çok başarılılar. Bu markanın dolmakalemleriyle bırakın yazı yazmasını; karşınızdaki kişinin önündeki kağıda yazmasını izlemek bile ayrı bir zevk verir.

  YanıtlaSil