26 Kasım 2010 Cuma

Rotring BrillantRotring Brillant çok güzel bir mürekkepmiş. Siyah olanı aldım ve adı gibi parlak bir siyah renge sahip çıktı, fiyatı da kalitesine göre çok iyi, sadece 10 lira verdim. Dün Parker Quink Black almıştım (7,5 lira, 57ml yeni logolu şişe) fakat yazmaya başlayınca mavi-siyah (blue-black) olduğunu gördüm. Bu açıdan bakınca Rotring'in mürekkebi insanı aldatmayan cinsten. Sheaffer de aynı Parker gibi tam siyah değil, neredeyse gri diyebileceğim melankolik bir tona sahip. Rotring'den sonra şimdiye kadar gördüğüm en güzel siyah renge Caran d'Ache'ta rastladım. Caran d'Ache'ın fiyatı ise 25 lira. (Yeni şık ağır cam şişelerdekiler ise 35 lira civarında.)

Satıcıların çoğunu gezdim ve mürekkep konusunda iyi olan, elinde yeterince çeşidi olana rastlamadım henüz. Hangi dükkana giderseniz gidin fazla çeşit bulamıyorsunuz. En fazla mürekkep barındıran yerde ise bir Herbin çeşitleri vardı, orada da diğer markalar yoktu.

Kırtasiyeciler mürekkebe gereken önemi vermiyor ve çeşit bulundurmuyor.

7 yorum:

 1. merhaba,
  rotring brillant'ın kırmızı mürekkebini arıyorum. acaba bulabileceğim bir yer var mı?
  selamlar,
  haluk çobanoğlu

  YanıtlaSil
 2. Sevgili Mehmet !
  Yine aynı şeyi şöylemiş olacağım ama;
  Dolmakalem satılsa bile mürekkep satılmıyor. O yüzden çeşit yok. Bunun anlamıda millet dolmakalemi süs eşyası olarak alıyor. Yazmıyorki.
  Ne kadar acı....
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. Benimde en memnun kaldığım senin dediğin gibi rotring in siyahı. Örtücülüğü muhteşem. Parlağı güzel bence...

  YanıtlaSil
 4. peki nerede satılıyor acaba, rotring mürekkepler*
  haluk

  YanıtlaSil
 5. (Cevabım gecikti kusuruma bakmayın, anlayamadığım bir sorun yüzünden gelen yorumları göremiyorum.)

  @Haluk: Sadece siyah ve mavi seçeneği olduğu söylendi bana. Ben Sirkeci'de Cağaloğlu Yokuşu'nu çıkarken sağ kolda bulunan ve vitrininde Rotring ürünleri ve resim malzemeleri olan bir kırtasiyeden aldım.

  @Ali İkizkaya,

  Haklısınız. Fakat bence dolmakalemler için kartuş seçeneği olduğu için kimse kendine mürekkep aramıyor.

  YanıtlaSil
 6. Selamlar,
  Bende bir dolmakalem hastasıyım. Graf-von mürekkep kullanılıyorum ama hiç memnun değilim. Bu rotring mürekkebi çok aradım ama bulamadım. Nereden aldığınızı öğrenebilir miyim? Kırtasiyenin ismini verebilirseniz sevinirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sirkeci'de İran Konsolosluğu'na çıkan yokuşun başlarında sağda resim malzemeleri satan bir kırtasiye.

   Sil