13 Ocak 2011 Perşembe

Sen Nasıl Yazıyorsun?"Sen nasıl yazıyorsun bakalım o pek övdüğün Lamy dolmakalemlerle?" diye soranlar oluyor. İşte böyle yazıyorum. Sürekli doğaçlama yaparak, kurallara pek fazla uymayan, hızlı (ama kontrollü olduğumu düşünüyorum) bir yazım var. Yazım güzel değil elbette, bunun da bilincindeyim, fakat bu durum çok da umurumda değil zaten, ben yazmayı, mürekkepleri, kağıtları ve kalemleri seviyorum.

Eski eğitim sisteminde harfleri tek tek yazdırırlardı, benim yaşımdakiler (40) harfleri tane tane yazan bir nesildir. Fakat şimdi çocuklara elyazısı öğretiyorlar, çok seviniyorum, büyük oğlumun pat diye kelimeleri bir defada yazmasına hayranım mesela, ben de ona özeniyorum biraz. Ayrıca nafile bir çaba olarak kendimi eğitmeye çalışıyorum bazen, ancak yılların alışkanlığı olacak, her kelimeyi bir defada kalemi kaldırmadan yazmak çok zor bir iş. Çocukluktan öğrenseydim keşke el yazısı alışkanlığını, şimdi gayet güzel yazıyor olacaktım diye hayıflanıyorum. Olsun ne gam diyorum, mürekkep saçarak yazmaya devam.

1 yorum:

  1. Sevgili Mehmet !
    Benzer bir teknikle yazıyoruz. Ben bilmiyordum, bu bizim yazım tekniğimizin altında yatan tek tek harf gerçeğinin yattığını. Gerçekten bende de böyle. Bazı harflar kopuktur. Kalem denerken ben de aklıma gelen komik kelimeleri birbiri peşi sıra yazıp dururum.
    Eh benzer ruhlar ve sevgiyle diyorum ...

    YanıtlaSil