2 Mayıs 2017 Salı

Parker Zirvesiİlk dolmakalemler doğal olarak biraz sorunluydu, hem az mürekkep alıyor hem de mürekkep akıtıyorlardı. Fakat daha ortada bir kalem endüstrisi yokken George Safford Parker, 1863'te öğrencilerinin kalemlerini tamir ediyor ve mürekkep sızdırmayan bir kalem arayışında yeni teknik çözümler araştırıyordu.

1888'de George Safford Parker, kendi şirketini kurdu. 1889'da patentli ilk ilk mürekkep sızdırmayan dolmakalemi üretti ve günümüze kadar gelen yenilikçi bir markanın temellerini attı. 

1921'de ise Duofold efsanesi doğdu. 
Parker bununla da yetinmedi aerometric, spoon, vacumatic isimli dolum sistemleriyle gelen 61 (1956) ve 51 (1939) gibi tüm zamanların en çok satılan ve en beğenilen modellerini üretti.

PARKER'DAN DAVET

9 Mayıs 2017 akşamı memleketimizin sadece kalem üzerine uzmanlaşmış tek mağazası Barker's Pen Shop'ta, Parker Türkiye ilk defa bütün modellerinin yenilenen tasarımlarını tanıtacak.

Meraklılar bu akşamı kaçırmasın derim.

3 yorum:

 1. Biz uzakta olanlar için de gidin, görün, inceleyin ve yazın... Sizin kaleminizden, o akşamı burada izleme olanağını bulalım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Parker tanıtımı aslında tanışmak, konuşmak için büyük bir fırsat, kalemseverler bu tür etkinlikleri kaçırmasınlar dilerim. Ama dediğiniz gibi uzakta olanlar, mazereti olanlar için yapabileceğim tek şey oraya gidip gördüklerimi anlatmak olacak. Fakat bu tür etkinlikler giderek artacak.

   Kalem firmaları daha yeni sesimizi duymaya başladı. Faber-Castell ile Barker's Pen Shop ilk etkinliği başlatmıştı, Parker devam ediyor. Güzel haberler var, gerisi de gelecektir.

   Sil
 2. Ulu Parker daha dolma kalemlerini alamadım ama Jotter modeli harika bir tükenmez kalem, durmadan aç-kapa yapıyorum sesi beni mest ediyor. Herkeste olması gereken bir günlük tükenmez kalem.

  YanıtlaSil